Наша команда надає зразок договору ЦПХ (Цивільно правового договору) між Юридичною особою (замовником) та Фізичною особою (виконавцем) для безкоштовного завантаження.
Під час укладання договору ЦПХ податки платяться залежно від того, з ким укладено договір:
- якщо виконавець фізична особа: податки оплачує Замовник, тому що він стає податковим агентом Виконавця: сплачує за фізчину особу Податок на прибуток (ПДФО) — 18%, а також військовий збір — 5% (починаючи с 01.12.2024 року).
Тобто, якщо сторони договору ЦПХ узгодили винагороду у розмірі 10 000 грн, витрати Замовника: 10 000 грн + (1800грн + 500 грн) = 12 300 грн. - якщо з ФОП: податки виконавець оплачує сам, і їхній розмір залежить від системи оподаткування, на якій знаходиться підприємець.
Звертаємо Вашу увагу, під час укладання трудового договору податки на нараховану заробітну плату будуть більшими, а саме: до ПДФО (18%) і військовому збору (5%) додається Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — 22%.
Переваги договору ЦПХ:
- Значно менше документів. Не потрібно оформлювати виконавця, як робітника мінімум бюрократії. Всі ці клопоти заміняє звичайний договір ЦПХ - все в рамках законодавства України.
- Винагороду виконавця узгоджують сторони договору. Особливо актуально у разі якщо Вам потрібно виконати певний обсяг робіт, який несе тимчасовий характер, уникаючи сплати "мінімальної заробітної плати".
- Не виникає зобов’язань щодо оплати понаднормового часу: якщо виконавець хоче працювати вночі або навіть цілодобово – його право. Це є суттєвою економією у багатьох випадках.
- Права та обов'язки, які вказані у КЗоТ не розповсюджуються на договори ЦПХ.
Завантажити: